اخبار سازمان, اخبار مهم

شستشوی درختان معابر سطح شهر سنندج

ارسال شده درشهریور 7, 1396 ساعت: 15:02 » دسته بندی ها: اخبار سازمان,اخبار مهم »

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سنندج آب شویی درختان در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سنندج عنوان کرد: باتوجه به تغییر شرایط آب و هوا، کاهش رطوبت محیط و شیوع ریزگردها خصوصا در فصل تابستان، درختان و فضای سبز به دلیل برهم خوردن تعادل بین جذب آب توسط ریشه و دفع آن توسط برگها، فضای سبز دچار خزان زودرس و یا حتی حالت خشکیدگی می شوند.

قانع حسینی گفت: در همین راستا و به منظور ارتقا سلامت شهر، کاهش سموم و حذف توده های گردوغبار بر روی شاخ و برگ درختان به ویژه پرچین های بلوارهای ترافیکی، درخت شویی فضای سبز سطح شهر و حفظ طراوت و شادابی آن و کنترل عوامل خسارت زا بر روی درختان و ترون ها عملیات شستشوی درختان و فضای سبز انجام شد.

وی با اشاره به اینکه شستشوی درختان با هدف حذف دوده و گرد و غبار ناشی از آلودگی هوا انجام می شود ادامه داد: شستشوی شاخ و برگ درختان با جلوگیری از مسدود شدن روزنه های آبی و هوایی برگها که توسط ذرات آلاینده هوا و گرد و خاک پوشیده شده اند موجب طولانی شدن عمر درخت می شود که واضح است با تمیز شدن سطح برگها، عملکرد تنفس و تعریق به حالت عادی برمی گردد.

وی همچنین ادامه داد: این اقدام با اولویت شستشوی درختان پهن برگ و نیز ترون های موجود در بلوارها و رفیوژها باتوجه به قرارگیری در معرض انواع دوده، سرب و گازهای خودروهای درحال تردد در خیابانها در تماس با انواع آلودگی و گرد و غبار هستند، صورت گرفت.

مدیرعامل سازمان پارکها خاطرنشان کرد: در واقع برنامه ریزی های سازمان به نحوی است که با توسعه فضای سبز، همگام با تغییرات اقلیمی و کاهش سطح آب های زیرزمینی، درختان قدیمی سطح شهر حفظ شود تا شهروندان از اثرات زیست محیطی آنها بهره بیشتری داشته باشند.

 

ارسال نظر